Ατρόμητος Αθηνών-Λεβαδειακός 1-0: Ηττα και στο ντεμπούτο του Πετράκη!

Με 10 έπαιξαν οι “πράσινοι” από το 58′ μετά από την αποβολή με 2η κίτρινη κάρτα του Βήχου – Ο Γκροφ στο δικό του ντεμπούτο “κράτησε” το σκορ στο 1-0!

Δεν τα κατάφερε ο Λεβαδειακός να πάρει το θετικό αποτέλεσμα, στο “ντεμπούτο” του Γιάννη Πετράκη στον πάγκο του, στο παιχνίδι που έδωσε στο δημοτικό στάδιο του Περιστερίου, με αντίπαλο την ομάδα του Ατρόμητου Αθηνών.

Οι “πράσινοι”, στο παιχνίδι για την 23η αγωνιστική της “Stoiximan Super League” (δεύτερο, σερί, εκτός έδρας), υποχρεώθηκαν σε ήττα με σκορ 1-0, με το γκολ του Ροτάριου, με κεφαλιά, στο 33′!

Ετσι, έμειναν στους 13 βαθμούς και στην προτελευταία θέση ενώ ο Ατρόμητος πήγε στους 28 βαθμούς και στην 7η θέση.

Ο Λεβαδειακός υποχρεώθηκε να αγωνιστεί και σε αυτό το ματς για μεγάλο χρονικό διάστημα με 10 παίχτες, μετά από την αποβολή στο 58′, με δεύτερη κίτρινη κάρτα, του Βήχου, ο οποίος είχε περάσει στον αγωνιστικό χώρο στο 46′, στη θέση του Παναγιώτου και στο 57′ είδε την πρώτη κίτρινη!

*Λεπτομέρεια: Ο Βήχος είχε μείνει αρχικά εκτός 20αδας, αλλά μετά από το “ντόμινο” που έγινε και την αντικατάσταση του Λούα Λούα (ένιωσε ενοχλήσεις στην προθέρμανση) από τον  Γιαννιώτα μπήκε τελικά, στους αναπληρωματικούς, αγωνίστηκε και αποβλήθηκε!

Μετά από αυτή την εξέλιξη ο Πετράκης έκανε αλλαγή στην αλλαγή και πέρασε στον αγωνιστικό χώρο τον Λιάγκα στην θέση του Σκβάρκα τον οποίο είχε πέρασει στον αγωνιστικό χώρο στο 46′ στη θέση του Μεχία!

Παρά τις… “αναποδιές” ο Λεβαδειακός είχε ευκαιρία για το “Χ”, στο 85′, αλλά στην κεφαλιά του Λιάγκα, μετά από την εκτέλεση φάουλ, ο Γιαννιώτης απέκρουσε δύσκολα και “κράτησε” την νίκη για ομάδα του!

Το μόνο κέρδος για τον Λεβαδειακό σε αυτό το ματς ήταν η πολύ καλή εμφάνιση, στο ντεμπούτο με την πράσινη φανέλα, από τον τερματοφύλακα, Ντάβιντ Γκροφ, ο οποίος έκανε σωτήριες επεμβάσεις.

Πως ξεκίνησαν

Ατρόμητος Αθηνών

Για την ομάδα του Ατρόμητου Αθηνών ο Κρις Κόλμαν ξεκίνησε τον Γιαννιώτα στο τέρμα και από εκεί και πέρα τους: Κεσχρίντα, Χατζηϊσαΐας, Στρούνγκης, Αθανασίου – Ερλινγκμαρκ, Εντερ Γκονζάλεζ  – Ροτάριου, Αγκιμπού Καμαρα, Ρομπάιγ – Τζαβίδας.

Στον πάγκο κράτησε τους: Μπρανέσκου, Μαυρομάτης, Οικονομίδης, Κουέν, Φρίντγιονσον,  Πομώνης, Κωτσόπουλος, Τζοβάρας και Κιάρτανσον.

Εκτός 20αδας έμειναν τελικά οι: Σάλτας και Μουντες.

Λεβαδειακός

Στον πρώτο του αγώνα σαν τεχνικός του Λεβαδειακού ο Γιάννης Πετράκης ξεκίνησε τον Γκροφ (πρώτη συμμετοχή) στο τέρμα και από εκεί και πέρα τους: Ντεντάκης, Τσάπρας, Παζ, Παναγιώτου – Μεχία, Νταμπό – Βρακάς, Νίκας, Γιαννιώτας – Γερεμέγεφ.

Στον πάγκο κράτησε τους: Στογιάνοβιτς  –  Λιάγκας, Κωνσταντινίδης, Χάμοντ, Σκβάρκα, Συμελίδης, Σαχπεκίδης, Βήχος και Σακό.

*Ο Πετράκης στην αρχική ενδεκάδα δήλωσε τον Λούα Λούα, αλλά στην προθέρμανση ένιωσε ενοχλήσεις και έτσι στην θέση του μπήκε ο Γιαννιώτας και στην 20αδα μπήκε ο Βήχος, με τον Λούα Λούα να μένει, τελικά, εκτός όπως είχε γίνει και με τον Βινίσιους.

Εκτός αποστολής είχαν μείνει οι:Σ Τζημόπουλος (κάρτες), Μουτίνιο, Δούμτσιος, Τορό, Μπάχανακ, Σαβιέρ, Μπελμόντ, Αγγελόπουλος και Μάρκοβιτς

Το φιλμ του ματς

17:58′ Οι παίχτες και οι διαιτητές στον αγωνιστικό χώρο για την έναρξη του ματς.

18:02′ Σέντρα στο ματς

Το παιχνίδι ξεκίνησε…

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά…

7′ Ο Γερεμέγεφ έκανε το πρώτο σουτ, η μπάλα άουτ

8′ Σουτ του Γκονζάλεζ, η μπάλα άουτ.

11′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Ο Ρομπάιγ αστόχησε μέσα από την περιοχή.

13′ Σέντρα του Γιαννιώτα, η μπάλα άουτ.

18′ Κόρνερ για τον Ατρόμητο. Η μπάλα πλάγιο!

22′ Σουτ του Ρομπάιγ, μπλόκαρε ο Γκροφ.

23′ Κόρνερ για τον Ατρόμητο, έδιωξε η άμυνα του Λεβαδειακού.

28′ Κίτρινη κάρτα στον Παζ

29′ Νέα ευκαιρία για τον Ατρόμητο με τον Κεσχρίντα να μην μπορεί να σκοράρει

33′ Γκολ στο Περιστέρι, για τον Ατρόμητο, με τον Ροτάριου, 1-0! Υπέροχη κεφαλιά, η μπάλα πήγε και στο δοκάρι!!!

39′ Κίτρινη στον Παναγιώτου

41′ Κόρνερ για τον Λεβαδειακό

42′ Σέντρα του Γιαννιώτα, έδιωξαν οι αμυντικοί του Ατρόμητου.

44′ Κίτρινη στον Νταμπό.

45′ Δύο (2) θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων

46′ Σουτ του Παζ, η μπάλα άουτ

47′ Σουτ του Παναγιώτου, μπλόκαρε ο Γιαννιώτης.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Ατρόμητος – Λεβαδειακός 1-0!

Β΄μέρος

Με αλλαγές ξεκίνησε στο β’ μέρος ο Λεβαδειακός.

Ο Πετράκης άφησε στα αποδυτήρια τους Παναγιώτου και Μεχία και στις θέσεις των πέρασε τους Βήχο και Σκβάρκα!

Αντίθετα, χωρίς αλλαγές οι γηπεδούχοι, συνεχίζουν όπως ξεκίνησαν!

Το β’ μέρος ξεκίνησε

46’ Εναρξη β’ μέρους

49’ Πρόβλημα με τον Τζαβίδα

50’ Αναγκαστική αλλαγή για τον Κόλμαν, εξω ο Τζαβίδας, μέσα ο Κιάρτανσον.

51′ Απειλεί με Κιάρτανσον ο Ατρόμητος

53′ Κίτρινη κάρτα στον Έρλινγκμαρκ. Σωστή διότι «ανέκοψε υποσχόμενη επίθεση» του Λεβαδειακού.

57′ Κίτρινη κάρτα στον Βήχο.

58′ Κίτρινη κάρτα και πάλι στον Βήχο, δεύτερη και αποβολή (έπαιξε, μόλις 13 λεπτά!)

Με 10 παίχτες, πλέον, ο Λεβαδειακός.

60′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο με τον Αγκιμπού να μην μπορεί να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

61′ Αλλαγή από τον Κόλμαν για τον Ατρόμητο. Εξω ο Ρομπάιγ, μέσα ο Τζοβάρας.

62′ Αλλαγή και από τον Πετράκη για τον Λεβαδειακό. Εξω ο Σκβάρκα (έπαιξε μόλις 16 λεπτά!), μέσα ο Λιάγκας!

63′ Κόρνερ για τον Λεβαδειακό. Απευθείας άουτ η μπάλα!!!

67′ Κόρνερ για τον Λεβαδειακό

68′ Κεφαλιά του Στρούγγη, η μπάλα άουτ.

69′ Κίτρινη στον Γερεμέγεφ

72′ Αλλαγή από τον Πετράκη για τον Λεβαδειακό. Εξω ο Γιαννιώτας, μέσα ο Σαχπεκίδης.

73′ Ο Ροτάριου έκανε το σουτ, ήταν αστοχο.

74′ Ο Αγκιμπού Καμαρά στο τετ α τετ έκανε το σουτ, ήταν άστοχο, ως μη γενόμενη η φάση, όμως, καθώς υπήρξε υπόδειξη για οφ-σάιντ.

75′ Αλλαγή από τον Κόλμαν για τον Ατρόμητο, έξω ο Έρνινγκμαρκ, μέσα ο Οικονομίδης.

77′ Εντυπωσιακή επέμβαση του Γκροφ σε τετ-α-τετ με τον Καμαρά!

80′ Αλλαγή από τον Πετράκη για τον Λεβαδειακό. Εξω ο Βρακάς, μέσα ο Σακό.

83′ Νέα μεγάλη διπλή, ευκαιρία για τον Ατρόμητο, αρχικά ο Καμαρά έκανε το σουτ, η μπάλα στο δοκάρι, νέο σουτ, απέκρουσε ο Γκροφ!

84′ Κόρνερ για τον Ατρόμητο

84′ Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο με τον Στρούγγη, η κεφαλιά του πέρασε άουτ.

85′ Φάουλ σε καλό σημείο για τον Λεβαδειακό, ο Λιάγκας έπιασε την καλή κεφαλιά, εβγαλε με δυσκολία ο Γιαννιώτης, μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό

88′ Σουτ του Τζοβάρα, η μπάλα άουτ.

90′ Εξι (6) θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων

Τέλος του αγώνα, Ατρόμητος Αθηνών-Λεβαδειακός  1-0.

Στους 28 βαθμούς ο Ατρόμητος και στην 7η θέση, έμεινε στους 13 βαθμούς ο Λεβαδειακός και στην προτελευταία θέση!